Zgłoś problem

Aktualności

Szkolenie wprowadzające

Witamy na portalu dla użytkowników VC360 Photo App. 

Aplikacja do zdjęć VC360 zarządza procesem fotografowania pojazdów. Dzięki niej sesje zdjęciowe zajmą mniej czasu, a zdjęcia będą spójne i lepszej jakości. Żadne przeszkolenie nie jest potrzebne, aplikacja kieruje użytkownika krok po kroku.

Funkcje aplikacji do zdjęć VC360:

 • Powtarzające się sesje zdjęciowe – spójna prezentacja pojazdu.
 • Wirtualny garaż – wszystkie zdjęcia pojazdów w jednym miejscu.
 • Odtwarzacz VC360 – stwórz prezentację pojazdu w technologii 360°, aby podwyższyć poziom doświadczeń klienta.
 • Szkolenie online – aplikacja jest łatwa w obsłudze, ale jeśli masz ochotę, w dowolnym momencie możesz obejrzeć film szkoleniowy.

FAQ

Podstawowe informacje o użytkowaniu aplikacji
Instalacja aplikacji

Aplikacja dostępna jest do pobrania zarówno na smartfony z systemem Android i iOS.

Wyszukujemy aplikacje pod nazwą virtualcar360 (pomarańczowa ikona z samochodem)

 

https://www.youtube.com/shorts/Apc4cMgyj0w

firma,aplikacja, pobranie aplikacji, instalacja
Dane logowania

Dane do logowania znajdziesz w mailu, który od nas otrzymałeś: login i hasło do aplikacji mobilnej do robienia zdjęć oraz oddzielny login i hasło do VC360 Manager do zarządzania zdjęciami.

https://www.youtube.com/shorts/_wb2JufMuto

VC360 Photo App - obsługa aplikacji

Wykonywanie zdjęć

W zakładce nowa sesja możesz rozpocząć wykonywanie zdjęć.

Przed rozpoczęciem wypełnij:

 • nazwę sesji
 • wybierz format zdjęć
 • wybierz segment/model auta jaki fotografujesz
 • zaznacz tło jakiego system ma użyć do zmiany tła na zdjęciach

Przejdź do wykonywania sesji i postępuj zgodnie z aplikacją. Dopasuj wyświetlany obrys samochodu tzw. Ducha na ekranie smartfona do kształtów fotografowanego samochodu. Aplikacja podpowie Ci jakie ujęcia po kolei wykonać.

Będziesz miał dostępne następujące kroki :

 1. zdjęcia zewnętrze (standardowo 8 zdjęć)
 2. zdjęcia wnętrza 360 (do 4 zdjęć przy użyciu dodatkowej kamery 360)

III. zdjęcia dodatkowe/detale (standardowo do 20 zdjęć)

W czasie wykonywania sesji i obsługi aplikacji nie potrzebujesz dostępu do Internetu.

Użycie kamery 360 do zdjęć sferycznych

Celem wykonania zdjęć sferycznych 360 konieczne jest posiadanie dedykowanej, dodatkowej kamery 360. Postępuj zgodnie z aplikacją, która powie Ci jak podłączyć kamerę i wykonać zdjęcia przy jej użyciu.

 

Ważne: kamera po włączeniu powinna zawsze znajdować się w trybie zdjęć i transmisji sieci wi-fi co wskazujemy na zdjęciu kamery pomarańczowym okręgiem.

Kamera,ricoh,theta,z1,360
Wysyłka sesji do VC360 Manager

Po wykonaniu zdjęć aplikacją mobilną sesja znajduje się w zakładce Moje sesje w aplikacji. Przed wysłaniem można ją zawsze edytować - usunąć, dodać lub podmienić wybrane zdjęcia wykonując je ponownie.

Aby wysłać sesje potrzebujemy dostęp do sieci wi-fi lub własny transfer danych komórkowych. Po naciśnięciu przycisku Zatwierdź i wyślij nastąpi wysyłanie sesji do chmury - systemu VC360 Manager.

Dane mojego konta

W zakładce moje konto znajdują się podstawowe informacje o koncie i jego konfiguracji. Tutaj możemy sprawdzić ile mamy dostępnych miejsc w naszym wirtualnym garażu czyli ile sesji możemy jeszcze wykonać.

Zgłaszanie błędów

Do zgłaszania błędów związanych z aplikacją i jej obsługą służy formularz na stronie SUPPORT Zgłoś problem. Po wysłaniu zgłoszenia nasz zespół w pierwszym możliwym terminie podejmie działania w celu rozwiązania problemu i skontaktuje się z Tobą.

Usługa zmiany tła

Po wysłaniu zdjęć z aplikacji trafiają one do chmury - systemu VC360 Manager. Tutaj odbywa się zmiana tła na zdjęciach. Użytkownik nie musi wykonywać żadnych dodatkowych czynności - należy jedynie oczekiwać aż zdjęcia po zmianie tła pojawią się automatycznie w systemie.

Uwaga jeśli masz zapełnioną ilość miejsc w wirtualnym garażu, sesja po zmianie tła nie będzie mogła zostać wgrana do systemu. W takiej sytuacji należy oczyścić garaż lub zakupić dodatkową ilość miejsc.

Logowanie do VC360 Manager ( logowanie do chmury, wirtualnego garażu)

Zarządzanie sesjami odbywa się w systemie VC360 Manager dostępnym online pod adresem bo.virtualcar360.pl

Zarządzanie zdjęciami

Zarządzanie sesjami odbywa się w systemie VC360 Manager dostępnym online pod adresem www.bo.virtualcar360.pl.

W zakładce Zdjęcia znajdziesz listę wszystkich twoich sesji. Są tutaj zarówno sesje bazowe oraz sesje po zmianie tła.

W lewym górnym rogu strony możesz sprawdzić ile pozostało miejsc w Twoim wirtualnym garażu w ramach wykorzystywanego abonamentu. Jeżeli Twój garaż będzie się zapełniał lub będzie zapełniony pole wskazujące ilość miejsc podświetli się na czerwono. Usunięte sesje zwalniają miejsce dla następnych samochodów.

Jeżeli potrzebujesz zwiększyć ilość miejsc w wirtualnym garażu skontaktuj się z nami poprzez formularz umieszczony poniżej lub w górnej części strony support.

Pobieranie zdjęć

Pobieranie całej paczki zdjęć odbywa się w zakładce Zdjęcia (pobierając zdjęcia z zakładki Player 360 otrzymamy nie pełną paczkę zdjęć).

Pobranie pełnej paczki zdjęć następuje po naciśnięciu pomarańczowej strzałki Pobierz z lewej  strony listy przy każdej sesji. Zdjęcia wskazane do pobrania wysyłane są do finalnego pobrania z zakładki Zdjęcia > Paczka zdjęć ZIP

Usuwanie sesji

Usuwanie sesji odbywa się w zakładce Zdjęcia.

W celu usunięcia sesji z systemu należy na liście sesji, z lewej strony przy wybranej pozycji zaznaczyć checkbox, który podświetli się na pomarańczowo. Następnie u dołu strony nacisnąć przycisk Usuń zaznaczone pozycje i potwierdzić tę czynność.

Sesja zostanie usunięta z sytemu i zwolni miejsce w Twoim wirtualnym garażu dla kolejnych samochodów. Po usunięciu sesji nie ma możliwości jej przywrócenia.

Player 360

Oprócz tradycyjnych zdjęć możesz wygenerować link do Playera 360 - interaktywnej prezentacji samochodu, stworzonej przez system na bazie Twoich zdjęć.

Generowanie Player 360 i zarządzanie nimi odbywa się w zakładce Player 360.

Generowanie Player 360

Aby utworzyć nowy Player 360 należy w zakładacie Player 360 kliknąć przycisk Dodaj nowy. Następnie z listy sesji wybieramy auto, dla którego chcemy wygenerować Player 360 i pierwsze zdjęcie, od którego ma zaczynać się prezentacja. Klikamy przycisk zapisz poniżej.

Utworzony Player 360 pojawi się w zakładce Lista ofert.

Zarządzanie Player 360

Aby wygenerować link do utworzonego Playera 360  należy kliknąć ikonę Eksportuj na Liście ofert.

Wówczas pojawi się tabelka z indywidualnym linkiem do prezentacji, który można umieścić na stronie internetowej (instrukcja implementacja Player 360 stanowi oddzielny dokument techniczny), wkleić do oferty lub wysłać do klienta zamiast całej paczki zdjęć zajmującej dużo miejsca na skrzynce e-mail.

Ważne: jeśli sesja zdjęciowa, na bazie której został utworzony Player 360 zostanie skasowana z Zakładki Zdjęcia, wówczas taki Player przestanie być aktywny.

Kontakt i wsparcie

Problemy techniczne związane z obsługą i błędami  VC360 Photo Aplikacji prosimy zgłaszać bezpośrednio przez stronę SUPPORT.

Zmiana języka w aplikacji
Proces zmiany języka w aplikacji VC360 Photo App:

 

 • W panelu głównym wchodzimy do kategorii Moje konto
 • Następnie na samym dole znajdujemy kategorię Ustawienia
 • Znajdziesz tam opcję zmiany języka, klikając w pasek Język
 • Ustawiamy preferowany język w aplikacji, a aplikacja automatycznie przeniesie nas z powrotem do panelu głównego już ze zmienionym językiem

Instrukcja jak utworzyć player z hotspotami

Instrukcja działania playera

Rozszerzone informacje na temat użytkowania aplikacji
Jak zmienić język napisów na dowolny

Proste trzymanie smartfona

telefon,iOS,android,aplikacja mobilna,smartfon
Wykorzystanie funkcji zoom

Pozycja i wysokość smartfona

Odpowiednie kadrowanie duchami

Regulacja parametrów w aplikacji

Funkcja auto focus

Ustawienie auta do zdjęć

Wybór miejsca do wykonywania zdjęć

Używanie holdera z filtrem

Nie znalazłeś odpowiedzi ?
Napisz do nas

  Sprawdź co u nas

  Zgłoś problem

   cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram